Instalacje Gazowe

Najprostszy sposób na ogrzanie Twojego domu

Przyłącza gazowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Naszym głównym obszarem działalności jest powiat piaseczyński (Piaseczno, Konstacin-Jeziorna, Lesznowola, Tarczyn, Nadarzyn, Góra Kalwaria) i okoliczne miejscowości. Przyłącze do sieci gazowej lokalnego operatora to jeden z najwygodniejszych sposobów utrzymania gospodarstwa domowego, przestrzeni gospodarczej lub biura w odpowiedniej temperaturze, a dzięki naszej pomocy w szybki sposób uzyskasz niezbędne dokumenty, które umożliwią rozpoczęcie prac.

Przyłącza gazowe Piaseczno
Przylacza gazowe w Piasecznie

 

Proces przyłącza do sieci gazowej odbywa się poprzez wystąpienie z wnioskiem o określenie warunków przyłączenia do lokalnego dostawcy gazu w takich przypadkach jak:

– budowa lub rozbudowa sieci, czyli planowana jest budowa nowego przyłącza dla domu lub innego obiektu, 

– budowa lub rozbudowa przyłączy, które już istnieją, a planowana jest zmiana jego wykorzystania np. poprzez większy pobór gazu ze względu na założone nowego sposobu ogrzewania domu/budynku lub wody. 

Krok po kroku

Przyłącze gazowe do domu

Pierwszym krokiem, aby posiadać instalację gazową w swoim domu, jest złożenie wniosku o określenie warunków przyłączenia do sieci. Dla powiatu piaseczyńskiego głównym dostawcą gazu jest PGNiG, dlatego na ich stronie można znaleźć niezbędne dokumenty do wypełnienia.


Operator w ciągu 30 dni, a bardzo często dużo szybciej, wydaje warunki przyłączenia do sieci gazowej, dzięki czemu kolejnym krokiem jest podpisanie umowy o przyłączenie do sieci gazowej przez upoważniony podmiot (wnioskodawca/ właściciel / osoba upoważniona).

Następnym krokiem jest już sam projekt przyłącza. Projekt instalacji gazowej można uzyskać w miejscowym biurze zajmującym się projektami sanitarnymi. W tym wypadku polecamy się skontaktować najpierw z Nami – w zależności od miejsca inwestycji zaproponujemy odpowiednie biuro.

Po otrzymaniu projektu można przystąpić do prac związanych z przyłączem gazowym na danej działce. W zależności od złożoności prac, długości przyłącza czy pogody – proces ten trwa przeważnie kilka dni, jednak przy większych inwestycjach jak podłączenie do sieci gazowej osiedla, może to być dłuższy czas. Standardowo prace odbywają się również w środku budynku, aby doprowadzić instalację gazową do kotłowni, garażu czy kuchni. 

Ostatnim krokiem, aby w pełni korzystać z gazu, jest odbiór instalacji po wykonaniu głównej próby szczelności. 

Z wszelkimi formalnościami dotyczącymi całego procesu jesteśmy w stanie pomóc od początku do końca dlatego serdecznie zachęcamy do kontaktu.

Kontakt

[email protected]

INKO Aleksandra Łabędzka
Królewska 169B, 05-502 Bogatki
NIP 1181641067
REGON 386281741

Call Now Button